Hołowczyc w składzie Poland National Team na Dakar 2013


Konferencja Poland National Team przed rajdem

W najbliższym Rajdzie Dakar 2013, Krzysztof Hołowczyc, zawodnik Monster Energy  X-raid Team, wystartuje również w narodowych barwach Polski. PZM powołał właśnie do życia Poland National Team. W reprezentacji Polski znaleźli się niemal wszyscy polscy zawodnicy, którzy już 5. stycznia wystartują w kolejnej edycji legendarnego maratonu. 

Spełniło się marzenie Krzysztofa Hołowczyca o starcie w Rajdzie Dakar pod polską flagą. Dzięki inicjatywie dakarowych kolegów: Rafała Sonika i Piotra Beaupré oraz Polskiego Związku Motorowego powołano do życia Reprezentację Polski w Rajdach Terenowych. Dzięki temu Polacy pojadą w Dakarze 2013 jako jedna drużyna, dumnie reprezentująca biało-czerwone barwy.

„Jestem bardzo zadowolony z faktu powołania drużyny narodowej na Dakar 2013. Jest to spełnienie mojego wyobrażenia o reprezentowaniu naszego kraju na tak prestiżowej imprezie, jaką jest Rajd Dakar. Cały świat skupia uwagę na tym rajdzie i bardzo dobrze się składa, że będziemy mogli pokazać się tam nie tylko jako poszczególni zawodnicy, ale również jako jedna, silna reprezentacja naszego kraju. Tak powinno to zawsze wyglądać. Nasi zawodnicy powinni nie tylko reprezentować swoje zespoły i sponsorów, ale występować ramię w ramię, w jednej drużynie narodowej. I choć pojadę tym razem w niemieckim zespole X-raid, sponsorowanym przez amerykańskiego producenta napojów energetycznych Monster Energy, to będę tam także z dumą reprezentować Polskę.” – powiedział Krzysztof Hołowczyc podczas konferencji prasowej inaugurującej powstanie Poland National Team.

Reprezentacja Polski ma za zadanie zjednoczyć polskich zawodników, biorących udział w różnych  imprezach off-roadowych oraz cross-country rozgrywanych na świecie, m.in. w Rajdzie Dakar. Jej celem jest budowanie pozytywnego wizerunku Polaków, startujących w najtrudniejszych rajdach świata. Nasza drużyna narodowa zadebiutuje już podczas najbliższego rajdu Dakar 2013. Załogi wyruszą na trasę 5 stycznia 2013 r. ze stolicy Peru, Limy. W sumie polskie barwy, na dzień dzisiejszy, zadeklarowało reprezentować 13 zawodników. Spodziewany jest akces jeszcze kilku pozostałych

Skład Reprezentacji Polski w Rajdach Terenowych, na Rajd Dakar 2013:

  • Krzysztof Hołowczyc / samochody / Mini All 4 Racing
  • Adam Małysz, Rafał Marton / samochody / Toyota Hilux
  • Piotr Beaupré, Jacek Lisicki / samochody / BMW X5 CC
  • Grzegorz Baran, Bartłomiej Boba, Robert Jachacy / ciężarówki / MAN TG 4x4
  • Dariusz Żyła / samochody / Mitsubishi Pajero
  • Robert Jan Szustkowski Jr., Jarosław Kazberuk, Wojciech Białowąs / ciężarówki / Mercedes Unimog U400 Rally
  • Rafał Sonik / quady / Yamaha Raptor 700

 

 

Konferencja Poland National Team przed rajdem Konferencja Poland National Team przed rajdem Konferencja Poland National Team przed rajdem