Krzysztof Hołowczyc wystartuje w LOTOS 70. Rajdzie Polski w barwach LOTTO Team

Testy przed rajdemJuż w piątek 13 września Krzysztof Hołowczyc wystartuje po raz kolejny w Rajdzie Polski. Podczas jubileuszowej 70. edycji rajdu, duet  K. Hołowczyc/Ł. Kurzeja wystartuje Fordem Fiesta RRC w barwach LOTTO Team.

Aż 85 załóg widnieje na liście startowej tegorocznej edycji Rajdu Polski. Na starcie zobaczymy najbardziej utytułowanych polskich kierowców. Wystartują m.in.:  Krzysztof Hołowczyc, Robert Kubica, Kajetan Kajetanowicz i Michał Kościuszko. Stawkę znakomitych Polaków, uzupełnią choćby: prowadzący w mistrzostwach Europy Czech Jan Kopecky,  Craig Breen z Irlandii oraz Francuz Bryan Bouffier, trzykrotny zwycięzca Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz wielu innych szybkich zawodników z kilkunastu krajów. Załoga LOTTO Team otrzymała numer startowy 10.

Hołowczyc ma już na swoim koncie trzy zwycięstwa w polskim klasyku. Jego mocnym atutem mogą okazać się  setki kilometrów odcinków specjalnych przejechane podczas startów w Pucharze Świata FIA w Rajdach Terenowych. Sam Hołek uważa, że rajd zapowiada się jako bardzo trudny:

„Trudno oceniać mi swoje szanse na dobry wynik w naszym polskim klasyku,  bo choć teoretycznie znam dość dobrze większość trasy, to jednak pojadę zupełnie dla mnie nowym samochodem, Fordem Fiestą RRC. Po dwudniowych testach w okolicach Olsztyna jestem jednak dobrej myśli. Przygotowana przez fabryczny zespół M-sport Fiesta RRC bardzo dobrze się prowadzi, czuję się w niej jak w aucie WRC. Czerpię ogromną frajdę z jady. Może aż za dużą, bo zdarzyło się już nam opuścić drogę przy dużej prędkości i urwać koło. Mam jednak nadzieję, że te 100 km testów wystarczyło do właściwego zapoznania się z samochodem i pozwoli mi już od pierwszych kilometrów rajdu nawiązać walkę z moimi młodszymi, bardzo szybkimi kolegami. Będę chyba najstarszym zawodnikiem w gronie startujących ,do tego startującym tylko raz w roku w rajdzie płaskim,  ale zapewniam, że łatwo się nie poddam. To będzie bardzo trudny rajd. Obsada jest rekordowo silna, więc chcąc myśleć o podium trzeba będzie jechać na 100% od pierwszego do ostatniego kilometra. Udział w moim ukochanym Rajdzie Polski jest dla mnie zawsze wielkim przeżyciem i wyzwaniem, to przecież najpiękniejsza i największa impreza rajdowa w naszym kraju. Zapraszam wszystkich kibiców na piękne mazurskie oesy! Emocji nie zabraknie.”

Start załogi Krzysztof Hołowczyc/ Łukasz Kurzeja w LOTOS 70. Rajdzie Polski jest możliwy dzięki wsparciu jego Partnerów: LOTTO Team (Totalizator Sportowy), Monster Energy oraz AutoMapa. 

Jednym z samochodów otwierających trasę, MINI All 4 Racing z numerem 00, pojedzie uczestnik programu „Mistrz i uczeń” realizowanego przez LOTTO, Martin Kaczmarski pilotowany przez Bartka Bobę, którzy występ w Mikołajkach traktują jako uzupełnienie swoich treningów przed kolejnymi startami pod okiem Hołka w rajdach Cross-Country.

Rajd Polski rozpocznie się w piątek, 13 września, odcinkiem testowym oraz kwalifikacyjnym, na którym kierowcy  będą walczyli o miejsca startowe. W sobotę, 14 września, odbędzie się siedem odcinków specjalnych, w tym widowiskowa próba na torze Mikołajki, a w niedzielę, 15 września zaplanowano kolejnych sześć OS-ów. Tegoroczna trasa liczy w sumie ponad 650 km, w tym 230 km prób sportowych, podzielonych na 13 odcinków specjalnych.  Dwa z nich Mrągowo (25,1 km) i Biskupiec (15,5 km) to zupełnie nowe odcinki, które będą przejeżdżane po raz pierwszy w historii rajdu, któremu towarzyszy jak zwykle bardzo duże zainteresowanie mediów. Swoje relacje będzie w tym roku przygotowywało ponad 200 dziennikarzy i fotoreporterów, a stacja Eurosport przeprowadzi bezpośrednie transmisje z czterech odcinków specjalnych. Organizatorzy spodziewają się na trasach nawet ok. 100 tysięcy kibiców.