Hołowczyc wystartuje w rajdzie Hungarian Baja

Baja Espana Aragon 2013Już w najbliższy piątek Krzysztof Hołowczyc wystartuje w kolejnej edycji rajdu Hungarian Baja. Wśród ekip samochodowych załoga Hołowczyc/Schulz otrzymała pierwszy numer startowy. Hołek będzie walczył o zwycięstwo oraz kolejne cenne punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross-Country, w którym obecnie zajmuje drugie miejsce.

„Z wielkim entuzjazmem wybieram się na Węgry. Tym razem organizator przyznał naszej załodze pierwszy numer startowy wśród załóg samochodowych. Wystartujemy więc z numerem bocznym 101., a to dla mnie dobra wróżba. Udział w poprzednich edycjach rajdu Hungarian Baja nie zawsze układał się po mojej myśli, choćby ze względu na gwałtowne załamania pogody i ulewne deszcze, które zamieniały trasę w potoki błota, bardzo spowalniając jazdę wszystkich załóg i skutecznie utrudniając walkę o zwycięstwo. W tym roku jednak prognozy są dobre, więc nastawiam się na ostrą jazdę, bez taryfy ulgowej, i oczywiście na zwycięstwo. Będąc świeżo po starcie w hiszpańskim rajdzie Baja Espana Aragon muszę powiedzieć, że czuję się dobrze przygotowany do najbliższego rajdu, a o formę mojego pilota i przygotowanie  naszego Mini, tradycyjnie jestem całkowicie spokojny. Przy zapowiedzianej obsadzie rajdu mamy ogromną szansę na zwycięstwo i postaramy się tą szansę w pełni wykorzystać. Zza kierownicy będę też z uwagą obserwował start mojego ucznia, Martina Kaczmarskiego, z którym należymy do zespołu rajdowego Lotto Team. Po ostatnim występie Martina w Baja Espana Aragon możemy oczekiwać, że tym razem pojedzie jeszcze lepiej i zajmie naprawdę dobre miejsce w klasyfikacji generalnej zbliżającego się rajdu.” – powiedział nam Krzysztof Hołowczyc przed wyjazdem na Węgry.

 

Rajd zostanie rozegrany w dniach 16-18 sierpnia. Będzie to już 10. edycja Hungarian Baja. Bazę stanowić będzie miejscowość Pápa w zachodnich Węgrzech, u podnóża Lasu Bakońskiego. Łącznie do rajdu zgłoszono 39 załóg samochodowych, trzy ciężarówki, 20 motocykli i 20 quadów. Krzysztof Hołowczyc i jego pilot Andreas Schulz jadący autem Mini All 4 Racing, wystawionym przez Monster Energy X-raid Team, ruszą na trasę węgierskiego rajdu z pierwszym numerem startowym, wśród załóg samochodowych. Za Krzysztofem Hołowczycem w Mini All 4 Racing, na liście startowej widnieje nazwisko Naniego Romy, również w Mini, Nunzio Coffaro w Toyocie Hilux, Miroslava Zapletala i Maćka Martona w Hummerze. Z numerem 14. wystartuje Martin Kaczmarski i Bartłomiej Boba, tym razem samochodem Bowler Nemesis Dakar. Przez 3 dni kierowcy będą mieli do przejechania łącznie ponad 600 kilometrów, z czego 443 km stanowić będą odcinki specjalne.

Po czterech rundach Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross-Country, Hołowczyc zajmuje drugie miejsce, stale zmniejszając stratę do Jeana-Louisa Schlessera, aktualnego lidera klasyfikacji generalnej Pucharu.

Więcej informacji na temat rajdu Hungarian Baja można znaleźć na oficjalnej witrynie rajdu: http://www.hungarianbaja.com