Krzysztof Hołowczyc drugi na pierwszym etapie Sealine Cross Country Rally

Rajd Kataru 2013Krzysztof Hołowczyc był 2. kierowcą na mecie pierwszego odcinka specjalnego w katarskim rajdzie Sealine Cross Country Rally 2013. Załoga Monster Energy X-raid Team Hołowczyc/Schulz dojechała do mety tuż za Jean-Louis Schlesserem. Od zwycięzcy dzieliło go kilkanaście minut.

„Nie mam powodu do narzekania. Dzisiejszy odcinek nie należał do najłatwiejszych, a jednak udało nam się  jechać mocnym tempem i dotrzeć do mety na drugim miejscu. Obyło się bez błędów i awarii. Jedynie GPS spłatał figla i sygnalizował, że stoimy na trasie, tym czasem wszystko układało się po naszej myśli i jechaliśmy bez przerw. Ten rajd jest zdecydowanie inny od Abu Dhabi Desert Challenge, bo jest więcej twardych fragmentów trasy zamiast piaszczystych wydm, a to dla mnie wielka zaleta. Mogę jechać sporo szybciej od innych zawodników. Jestem dobrej myśli przed jutrzejszym etapem. Będziemy mocniej cisnąć i mam nadzieję na odrobienie straty do Schlessera.” - Powiedział Krzysztof Hołowczyc na mecie dzisiejszego odcinka specjalnego.

Rajd w Katarze charakteryzuje się dość specyficznym, płaskim krajobrazem. Fragmentami teren jest dość mocno kamienisty, co stanowi dużą różnicę względem pustynnego rajdu w Abu Dhabi,  zakończonego niespełna 2 tygodnie temu. Trasa katarskiego rajdu często przebiega w okolicach miast, a fragmenty odcinków specjalnych miejscami poprowadzone są lokalnymi drogami. To wielki kontrast względem niekończących się, piaszczystych wydm Abu Dhabi. Taka charakterystyka trasy bardzo odpowiada Hołkowi, bo pozwala na szybką jazdę w stylu WRC.

Po pierwszym etapie Sealine Cross Country Rally prowadzi Jean-Louis Schlesser, który przed rokiem zajął w katarze czwarte miejsce. Na 405-kilometrowym oesie pokonał tylko Krzysztofa Hołowczyca, który wpadł za nim na metę po kilkunastu minutach. Kolejne trzy wyniki uzyskali kierowcy Hiluxów Overdrive'u: Ajdyn Rachimbajew z Kazachstanu, Nunzio Coffaro z Wenezueli oraz Martin Kaczmarski (Lotto Team).

 

Wyniki po 1. etapie:

SAMOCHODY
1. Jean-Louis Schlesser/Konstantin Żilcow (F/RUS) Schlesser Original 4:20.23
2. Krzysztof Hołowczyc/Andreas Schulz (PL/D) Mini All4 Racing +16.44
3. Ajdyn Rachimbajew/Władimir Demianienko (KZ/RUS) Toyota Hilux +47.56
4. Nunzio Coffaro/Daniel Meneses (YV) Toyota Hilux +55.51
5. Martin Kaczmarski/Bartłomiej Boba (PL) Toyota Hilux +57.10
6. Ahmed al-Shegawi/Mohammed Arif (SA) Nissan Patrol +1:04.07
7. Nasser al-Attiyah/Lucas Criz (Q/E) Buggy Dakar +1:04.45
8. Aleksandr Baranienko/Roman Jełagin (RUS) Toyota Land Cruiser +1:19.47
9. Miroslav Zapletal/Maciek Marton (CZ/PL) Hummer H3 Evo 5 +1:32.38
10. Raul Orlandini/Alonso Carrillo (PE) Toyota Land Cruiser +1:36.10

 

Galeria zdjęć

  • Rajd Kataru 2013
  • Rajd Kataru 2013
  • Rajd Kataru 2013