Premiera książki "Piekło Dakaru"

Premiera książki Piekło DakaruPod takim tytułem ukazała się pierwsza książka autorstwa Krzysztofa Hołowczyca. Gala zgromadziła setki znamienitych osobistości. Premiera nad Wisłą miała miejsce 9 maja, w Warszawie.

O godzinie 19:30 w warszawskiej restauracji Boathouse, odbyła się uroczysta prezentacja książki autorstwa Krzysztofa Hołowczyca oraz Juliana Obrockiego, zatytułowana Piekło Dakaru”. Na galę  licznie przybyli zaproszeni goście, w tym znane osobistości ze świata sportu, biznesu, polityki i kultury. Wśród zgromadzonych znajdowali się także znajomi, przyjaciele i współpracownicy, którzy na przestrzeni ostatnich lat brali aktywny udział w kształtowaniu kariery sportowej autora i jednocześnie bohatera książki – Krzysztofa Hołowczyca.

„Książka mówi o moich przeżyciach i odczuciach, które towarzyszyły mi podczas wszystkich Dakarów. Julian Obrocki opisał je w tak obrazowy sposób, że czytając kolejne wersy, cały czas powracają emocje i czuję, jak przeszywa mnie dreszcz emocji. Książka jest szczególnym obrazem Dakaru, widzianym moimi oczami, z perspektywy wnętrza rajdówki. Starałem się w niej oddać atmosferę rajdu widzianego oczami kierowcy, czego żadne media nie są w stanie pokazać. Plan był taki, żeby książka kończyła się zwycięstwem, ale niestety, w ostatnim rajdzie zabrakło trochę szczęścia. Wierzę, że kolejny Dakar będzie dla mnie największym wyzwaniem, że tym razem szczęście mi dopisze i wygram ten rajd” – powiedział Krzysztof Hołowczyc podczas spotkania.

W trakcie uroczystości nie obyło się bez symbolicznych gestów. Krzysztofa Hołowczyc przekazał na ręce Jerzego Mazura, byłego kierowcy rajdowego i uczestnika rajdu Paryż-Dakar, swój kombinezon rajdowy, w którym walczył o zwycięstwo w ostatniej edycji rajdu. Kombinezon trafi do Muzeum Górnictwa i Motoryzacji w Wałbrzychu. Którego Jerzy Mazur jest założycielem. Również Rafał Sonik, zawodnik startujący w Dakarze w kategorii quadów, wręczył Krzysztofowi swoją koszulkę, w której wywalczył tytuł mistrzowski w Pucharze Świata, jednocześnie życząc Hołkowi upragnionego zwycięstwa w Dakarze.

„Piekło Dakaru” to napisana pasjonującym językiem historia o przeżyciach i emocjach, towarzyszących zmaganiom na trasie tego najtrudniejszego rajdu terenowego świata. Opowiedziana została przez sportowca, który ośmiokrotnie stawał na jego starcie, i którego życiowym celem jest zdobycie najwyższego stopnia dakarowego podium. Wspomnienia Krzysztofa Hołowczyca spisał Julian Obrocki, dziennikarz motoryzacyjny, podróżnik i pilot rajdowy, który w roku 1988, jako zawodnik, również dotarł do mety Dakaru. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Gruner + Jahr.

Krzysztof Hołowczyc jest obecnie jednym z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, mającym w swoim dorobku zarówno wielokrotne tytuły Mistrza Polski, tytuł Mistrza Europy, jak i udane starty w eliminacjach Mistrzostw Świata WRC oraz w legendarnym rajdzie Dakar. Sukcesy sportowe w połączeniu z wyjątkową osobowością przyczyniły się do jego ogromnej popularności, nie tylko wśród rajdowych kibiców. Nieprzerwanie od wielu lat należy do czołówki najbardziej znanych polskich sportowców.

Julian Obrocki jest znanym i doświadczonym dziennikarzem motoryzacyjnym, redaktorem magazynu „Auto Motor i Sport”, byłym pilotem rajdowym i podróżnikiem. W 1988 roku, jako jeden z pierwszych Polaków, dotarł do mety Rajdu Paryż-Dakar, będąc pilotem w załodze polskiej ciężarówki.

Premiera książki Piekło DakaruPremiera książki Piekło DakaruPremiera książki Piekło Dakaru