Hołowczyc prowadzi w rajdzie Oilibya du Maroc!

Rajd Maroka 2012Krzysztof Hołowczyc wygrał 2. etap OiLibya Rally du Maroc 2012 i został nowym liderem rajdu. To potwierdza wyśmienitą formę Hołka przed zbliżającym się Dakarem 2013.

Wtorkowy, niezwykle piaszczysty etap z Zagory do Erfoud, załoga Monster Energy X-raid Team  Hołowczyc/Palmeiro pokonała  niemal perfekcyjnie. Tym razem również obyło się bez problemów technicznych. Równe, dobre tempo pozwoliło odrobić z dużą nawiązką stratę do wczorajszego triumfatora, Guilherme Spinellego. Już na CP1 Hołek zanotował pierwszy czas. Na CP2 na chwilę oddał prowadzenie Bernhardowi Ten Brinke, tracąc do niego ponad 3 minuty, ale w końcówce rajdu nie dał rywalom szans, ostatecznie wygrywając dzisiejszy etap.

„Zwycięstwo etapowe w tak trudnym rajdzie zawsze bardzo cieszy i dodaje wiary we własne siły. Od startu wszystko układało się po naszej myśli. Trzymaliśmy bardzo dobre i równe tempo, sukcesywnie odrabiając straty do lidera. Samochód sprawował się wyśmienicie, więc nam pomimo kilku drobnych błędów nawigacyjnych udało się wygrać dzisiejszy odcinek. To dla mnie i Filipe wielka satysfakcja i jednocześnie ogromna motywacja przed kolejnymi etapami. Dzisiejsze zwycięstwo uskrzydliło nas i mamy wiarę w to, że jeśli szczęście nas nie opuści to wygramy ten rajd, choć trzeba przyznać, że konkurencja dysponuje obecnie bardzo szybkimi samochodami. Nowa ewolucja Mitsubishi ASX, którym jadą Spinelli i Ten Brinke, a także Chevrolet Silverado, którym dysponuje Vigouroux bardzo zmniejszyły dystans do naszych MINI.”- powiedział Hołek po zakończeniu dzisiejszego etapu.

Jutro start do kolejnego etapu, tym razem długości 357 km, z czego 291 km to odcinki specjalne. Będzie to bardzo malowniczy i jednocześnie szybki odcinek, poprowadzony licznymi przełęczami. Trasa prowadzić będzie  z okolic Erfoud w kierunku południowo-zachodnim. Tuż przed metą zawodnicy będą musieli dodatkowo pokonać dwie przełęcze.

Wyniki 2. etapu:

SAMOCHODY
1. Krzysztof Hołowczyc/Filipe Palmeiro (PL/P) Mini All4 Racing 3:31.24
2. Eric Vigouroux/Alexandre Winocq (F) Chevrolet Silverado +27
3. Bernhard ten Brinke/Pascal Maimon (NL/F) Mitsubishi ASX +2.30
4. Leonid Nowickij/Oleg Tiupienkin (RUS) Mini All4 Racing +5.11
5. Guilherme Spinelli/Youssef Haddad (BR) Mitsubishi ASX +14.39

PO  2. ETAPIE
1. Hołowczyc 6:24.42,
2. Vigouroux +1.46,
3. ten Brinke +9.36,
4. Spinelli +14.18,
5. de Rooy +34.48,
6. Nowickij +40.53,
7. Garafulic +49.23,
8. Ogorodnikow +50.23

 

Więcej informacji na temat OiLibya Rally du Maroc 2012 na witrynie organizatora http://rallyemaroc.npo.fr

Oficjalne informacje: Wyniki rajdu, Live Tracking


Galeria

  • Rajd Maroka 2012
  • Rajd Maroka 2012
  • Rajd Maroka 2012