Hołowczyc czwarty - aktualizacja

Rajd Dakar 2015Krzysztof Hołowczyc, wraz z debiutującym w Rajdzie Dakar pilotem Xavierem Panseri, zajęli doskonałe czwarte miejsce na mecie pierwszego etapu. Załoga Lotto Team Hołowczyc/ Panseri dojechała na metę ze stratą  54 sekund za pierwszym liderem tegorocznego rajdu  Orlando Terranova.

Krzysztof Hołowczyc jadący Mini All 4 Racing okazał się być najlepszym z Polaków podczas pierwszego rozpoczynającego dwutygodniowy rajd odcinka. Mini z numerem 307 przez cały czas trzymało się blisko czołówki. Rozważna a zarazem szybka jazda Hołowczyca zapewniła jemu i jego pilotowi bardzo wysoką 4. pozycję. Niewielka strata daję dużą szansę na walkę o wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej.

 „Jestem zadowolony z dzisiejszej jazdy. Starałem się jechać mądrze, nie szarżować zbytnio ale jednocześnie nie odstawać od czołówki. Pierwszy odcinek był bardzo szybki ale i w miarę przyjemny. Jestem też bardzo zadowolony z wspólpracy z Xavierem. To jego Dakarowy debiut, spisał się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że z każdym etapem będziemy zajmować wyższe lokaty i jednocześnie piąć się do góry w klasyfikacji generalnej. Ogromnego pecha miał niestety nasz kolega z zespołu Nani Roma, którego Mini uległo awarii już na samym początku oesu. Niestety taki jest motosport, tu nie ma murowanych liderów…”

Marek Dąbrowski i Mark Powell zajęli 15 miejsce w wynikach oesu. Adam Małysz był osiemnasty ustępując o 3 sekundy szefowi zespołu SMG, Philippe'owi Gache.

Dla samochodów dzisiejszy odcinek specjalny wynosił 170 km, motocykliści, quady i załogi ciężarówek miały do pokonania o pięć km więcej. Po dotarciu do mety  zawodników czekało jeszcze 519 km dojazdówki do pierwszego biwaku w Villa Carlos Paz.

 

Aktualizacja: Decyzją sędziów Nasser  al-Attiyah został ukarany doliczeniem dwóch minut za przekroczenie dozwolonej prędkości w strefie z ograniczeniem. W konsekwencji Kataryjczyk stracił pozycję lidera i uplasował się na siódmej pozycji. Krzysztof Hołowczyc i jego pilot Xavier Panseri awansowali na czwarte miejsce.   

 

SAMOCHODY

1. Orlando Terranova/Bernardo Graue (RA) Mini All4 Racing 1:14:02
2. Robby Gordon/Johnny Campbell (USA) HST Gordini +42
3. Giniel de Villiers/Dirk von Zitzewitz (ZA/D) Toyota Hilux +50
4. Krzysztof Hołowczyc/Xavier Panseri (PL/F) Mini All4 Racing +54
5. Emiliano Spataro/Benjamin Lozada (RA) Renault Duster +56
6. Bernhard ten Brinke/Tom Colsoul (NL/B) Toyota Hilux +1.16
7. Nasser al-Attiyah/Matthieu Baumel (Q/F) Mini All4 Racing +1.38
8. Carlos Sainz/Lucas Cruz (E) Peugeot 2008 DKR +1.44
9. Erik van Loon/Wouter Rosegaard (NL) Mini All4 Racing +1.58
10. Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret (F) Peugeot 2008 DKR +2.13

15. Marek Dąbrowski/Mark Powell (PL/GB) Toyota Hilux +4.35
18. Adam Małysz/Rafał Marton (PL) SMG OR 2015 +5.03
54. Piotr Beaupré/Jacek Lisicki (PL) BMW X3 CC +24.31

 

Rajd Dakar 2015

  • Rajd Dakar 2015
  • Rajd Dakar 2015
  • Rajd Dakar 2015