Drugie miejsce Hołka na trzecim etapie Abu Dhabi Desert Challenge

Rajd Abu Dhabi Desert Challenge 2013

Załoga Monster Energy X-raid Team Hołowczyc/Schulz zajęła drugie miejsce na mecie trzeciego etapu Abu Dhabi Desert Challenge. Hołek ostro odrabia straty poniesione na pierwszym etapie na skutek awarii półosi w jego MINI. Szybkie, równe tempo i rozwaga pozwoliły Hołkowi na dzisiejszym etapie pokonać lidera rajdu Naniego Romę i awansować w klasyfikacji generalnej na siódme miejsce. Etap wygrał bardzo doświadczony, sześciokrotny zwycięzca tego rajdu Francuz Schlesser.

„Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku. Trasa była bardzo trudna i staraliśmy się jechać szybko, ale jednocześnie bardzo ostrożnie. Plan został zrealizowany w stu procentach, a rozwaga i mądra strategia jazdy opłaciły się. Mimo zaciętej walki, starałem się cały czas kontrolować przebieg rywalizacji i udało się utrzymać dobrą, drugą pozycję, aż do mety. Dzisiaj pokonaliśmy też Naniego Romę, który na razie jest liderem rajdu. Mam nadzieję, że każdy z kolejnych odcinków przejedziemy bardzo dobrze i odrobimy jeszcze sporo minut, które straciliśmy w niedzielę, w wyniku awarii napędu w naszym Mini. Zrobię wszystko, żeby na mecie Abu Dhabi Desert Challenge osiągnąć możliwie najlepszy rezultat.” – Powiedział Krzysztof Hołowczyc, na mecie trzeciego etapu.

Dzisiejszy etap rajdu Abu Dhabi Desert Challenge liczył sobie 413 kilometrów, z czego odcinek specjalny miał długość 285 kilometrów. Największym zaskoczeniem na trasie okazał się wielokrotny zwycięzca rajdu Abu Dhabi Desert Challenge, Jean-Louis Schlesser, który był najszybszym kierowcą na wszystkich punktach kontroli czasu. Ostatecznie na mecie 285-kilometrowego oesu uzyskał niewielką przewagę 3.57 nad Krzysztofem Hołowczycem. Z kolei dotychczasowy lider rajdu Nani Roma, stracił do Hołka 35 sekund i zajął trzecią lokatę. Dzięki równej, szybkiej jeździe, po trzecim etapie Krzysztof Hołowczyc znów awansował w klasyfikacji generalnej rajdu, przeskakując na siódmą pozycję. Kierowca Monster Energy X-raid Team twardo walczy o odrobienie strat z niedzieli i zbliżenie się do lidera rajdu.