Hołowczyc wystartuje w Abu Dhabi Desert Challenge

Rajd Italian Baja 2013Już w najbliższą niedzielę Krzysztof Hołowczyc ze swoim pilotem Andreasem Schulzem wystartują w prestiżowym rajdzie Abu Dhabi Desert Challenge. Załoga Monster Energy X-raid Team należy do faworytów rajdu. Zapowiadają ostrą walkę o zwycięstwo i objęcie pozycji lidera w rankingu Pucharu Świata. Na starcie pojawią się z numerem drugim.

Krzysztof Hołowczyc i Andreas Schulz już są w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i przygotowują się do startu w jednym z bardziej prestiżowych rajdów terenowych Świata. O Abu Dhabi Desert Challenge kierowcy i piloci mówią, że jest to rajd bardzo wymagający, szczególnie trudny pod względem nawigacyjnym. Tegoroczna edycja Abu Dhabi Desert Challenge 2013 będzie drugą eliminacją Pucharu Świata w rajdach terenowych.

„Czuję się ogromnie podekscytowany przed startem w Abu Dhabi. Po styczniowym wypadku w rajdzie Dakar, w którym ucierpiały moje żebra i kręgosłup nie byłem pewien, jak dalej będzie się układał mój sezon rajdowy. Ale po udanym marcowym starcie w Italian Baja mam już pewność, że mój stan zdrowia jest dobry i nie muszę się dłużej oszczędzać. We Włoszech cały czas podświadomie myślałem o swoich gnatach i starałem się jechać nieco zachowawczo, możliwie miękko i bez zbędnych szaleństw. Wtedy zabrakło nam 12 sekund, aby wygrać rajd i zostać liderem w rankingu Pucharu Świata. Ale teraz stajemy przed realną szansą na odbicie się i zdobycie „koszulki lidera”. Dlatego mamy zamiar wraz z Andreasem przycisnąć mocno od samego początku i odebrać Reinaldo Vareli jego obecne miejsce w pucharowym rankingu. Jestem już w pełni sił, gotowy do walki o zwycięstwo i zamierzam to w najbliższych dniach udowodnić.” – powiedział Krzysztof Hołowczyc przed wylotem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Załoga Monster Energy X-raid Team Hołowczyc/Schulz jest obecnie wiceliderem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w rajdach terenowych. Hołka wyprzedza jedynie Brazylijczyk Reinaldo Ravela, który zwyciężył niedawno w Rajdzie Italian Baja z przewagą zaledwie 12 sekund. W Abu Dhabi wystartuje on z numerem pierwszym, natomiast Krzysztof Hołowczyc za kierownicą Mini All4 Racing otrzymał od organizatora numer drugi. Zaraz za Hołkiem znalazły się tak znane nazwiska kierowców, jak Jean Louis Schlesser, Nani Roma, Bernhard Ten Brinke czy Lucio Alvarez. To sama śmietanka wśród kierowców rajdowych, znanych z udziału w wielu prestiżowych rajdach terenowych na świecie. Z polskich nazwisk, w Abu Dhabi wystartują również Martin Kaczmarski z pilotem Bartłomiejem Bobą oraz mieszana załoga, Miroslav Zapletal z pilotem Maciejem Martonem.

Abu Dhabi Desert Challenge 2013 rozpocznie się 7 kwietnia i potrwa pięć dni. Na liście zgłoszeń znajduje się obecnie 50 załóg samochodowych i ponad 60 motocykli i quadów. Kierowcy będą mieli do pokonania pięć odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 1400 km. Więcej informacji na temat rajdu można znaleźć na witrynie http://www.abudhabidesertchallenge.com