Światowe Dni Młodzieży będą obecne podczas PZM 73. Raju Polski


Światowe Dni Młodzieży 2016-2Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016, jedna z największych imprez religijnych na świecie, która po raz drugi odbędzie się w Polsce, będą obecne za sprawą swojego Ambasadora Krzysztofa Hołowczyca na PZM 73. Rajdzie Polski. Emblematy ŚDM pojawią się na samochodzie rajdowym załogi Hołowczyc/Wisławski oraz na kombinezonie popularnego Hołka.

Przed kilkoma dniami media obiegła informacja, że na trasie tegorocznego Rajdu Polski kibice będą mieli okazję podziwiać przejazdy legendarnego duetu Mistrzów Europy z 1997, Krzysztofa Hołowczyca i Macieja Wisławskiego. Niemniej wyjątkowy niż sam duet jest samochód, którym pojadą legendy polskiego motorsportu.  Będzie to replika Subaru Imprezy WRC , którym Hołowczyc i Wisławski wygrywali liczne rajdy i zdobywali tytuły w latach dziewięćdziesiątych. Wyjątkowości doda też fakt, że ich auto rajdowe będzie przyozdobione  emblematami  Światowych Dni Młodzieży. 

Krzysztof Hołowczyc jest jednym z Ambasadorów nadchodzących Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.  To największa impreza masowa jaka kiedykolwiek odbywała się w Polsce. Spodziewany jest przyjazd ponad 2 milionowej grupy katolickiej młodzieży z całego świata, która na podkrakowskich polach spotka się z papieżem Franciszkiem. Organizacja tak wielkiego zgromadzenia wiernych to ogromne wyzwanie dla naszego kraju, ale także wielka szansa na jego pozytywne zaprezentowanie na całym świecie.

Jak podkreśla Hołowczyc rola ambasadora tak wielkiego i ważnego przedsięwzięcia jest dla niego prawdziwym zaszczytem.

Światowe Dni Młodzieży 2016-1Czuje się niezwykle zaszczycony i wyróżniony będąc Ambasadorem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie . Gdy w listopadzie zeszłego roku zostałem poproszony przez biskupa Damiana Muskusa o przyjecie tej prestiżowej funkcji, nie wahałem się ani chwili. Jestem aktywnym katolikiem, a wiara odgrywa bardzo ważną rolę w moim życiu, również w karierze sportowej. Cieszę się, że mogę w jakikolwiek sposób przyczynić się do organizacji ŚDM, bowiem to historyczna szansa dla Polski na prezentację naszej ojczyzny na tak szeroką skalę. To będzie wydarzenie o szczególnym charakterze. Młodzi ludzie z całego świata zgromadzą się w jednym miejscu, u nas w Krakowie, by spotkać się z papieżem, wspólnie wyznawać wiarę i dzielić się nią. W dzisiejszych czasach, gdy świat jest coraz bardziej podzielony, tego typu przedsięwzięcia nabierają jeszcze większego znaczenia. Te dni będą okazją do ponadnarodowego zjednoczenia, a także zadumy nad przyszłością naszej planety.  ŚDM to dla Polski ogromny zaszczyt i możliwość wzmocnienia naszego wizerunku na świecie, jako kraju ludzi młodych, otwartych, pełnych energii i potencjału.  Będąc niezwykle dumny z tytułu Ambasadora ŚDM,  postanowiłem przybliżyć tę ideę rajdowym kibicom podczas zbliżającego się Rajdu Polski.”

 

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem tych ŚDM był św. Jan Paweł II, który zgromadził młodych w Rzymie (1984, 1985, 2000), Buenos Aires (1987), Santiago de Compostela (1989), Częstochowie (1991), Denver (1993), Manili (1995), Paryżu (1997) i Toronto (2002). Po śmierci Jana Pawła II kontynuatorem pięknego dialogu Kościoła z młodymi i wielkim orędownikiem Światowych Dni Młodzieży stał się papież Benedykt XVI, który przewodniczył kolejno spotkaniom w Kolonii (2005), Sydney (2008) i Madrycie (2011). W lipcu 2013 roku w Rio de Janeiro z młodzieżą spotkał się Papież Franciszek.  Wtedy też ogłosił, że następne spotkanie młodych odbędzie się w 2016 roku w Polsce, w Krakowie.