Hołowczyc u Prezydenta

Wizyta u PrezydentaPo historycznych sukcesach odniesionych przez Polaków w tegorocznej edycji Rajdu Dakar Rafał Sonik, Krzysztof Hołowczyc i kilku innych uczestników rajdu zostali wczoraj przyjęci przez Prezydenta RP w Pałacu Prezydenckim. Bronisław Komorowski osobiście pogratulował im osiągniętych wyników i podziękował za emocje, jakich dostarczyli wszystkim Polakom.

W uroczystości uczestniczyli też członkowie ekip rajdowych, w tym mechanicy, menedżerowie, trenerzy personalni, fizjoterapeuci, psychologowie oraz ich rodziny.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja kilkuminutowego filmu obrazującego udział Polaków w zakończonym kilka dni temu rajdzie. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego podczas rajdu polskiego motocyklisty Michała Hernika. Potem głos zabrał prezydent.

„Rajd Paryż –Dakar, który się przeniósł i od dłuższego czasu już jest w Ameryce Południowej, to w jakiś sposób pobudzenie wyobraźni, na którą się składały różne lektury książek od "W pustyni i w puszczy" począwszy, po opisy z czasów Saint-Exupery'ego i innych pisarzy opisujących pustynię i zmagania człowieka z pustynią. Serdecznie gratuluję osiągniętych sukcesów.” – zaczął przemówienie Bronisław Komorowski.

Prezydent podziękował także za dostarczenie wielu pozytywnych emocji wszystkim Polakom: 

„Coś jest w człowieku, co nas gna, każe szukać nam wyzwań i prób mierzenia się z samym sobą. Gratuluję ogromnego sukcesu wszystkim uczestnikom Dakaru. Gratuluję niebywałej przygody, którą razem z panami przeżywaliśmy.” - podkreślił Komorowski.

Polscy uczestnicy rajdu otrzymali z rąk Prezydenta Komorowskiego pamiątkowe, certyfikowane flagi państwowe.

Głos w imieniu Poland National Team zabrali Krzysztof Hołowczyc i Rafał Sonik. Hołowczyc w swoim przemówieniu podkreślił m.in., że jest dumny z tego, że jest Polakiem. Ogromne szczęście daje mu to, że startując w niemieckim zespole, wspieranym przez amerykańskiego sponsora, mógł wnieść na podium polską flagę. Podziękował także za ogromne wsparcie kibiców.

Dziękuję serdecznie. Jestem bardzo dumny, że jestem Polakiem, i że wszyscy razem możemy być coraz lepsi. Bo to jest piękny kraj, w którym wiele osób poprzez upór, determinację, chęć rywalizacji potrafi zwyciężać i pokazywać, że Polacy też mogą”– powiedział.

Następnie Krzysztof Hołowczyc wręczył Prezydentowi Komorowskiemu sportową bluzę zespołu Lotto Team oraz zadedykowaną mu książkę „ Piekło Dakaru”, w której opisana jest historia startów Hołka w  legendarnym rajdzie Dakar.

Po części oficjalnej prezydent w towarzystwie Rafała Sonika, Krzysztofa Hołowczyca i Martina Kaczmarskiego udali się przed pałac, gdzie zawodnicy zaprezentowali mu samochód rajdowy MINI i quad Yamaha, na jakich startują zawodnicy podczas Rajdu Dakar.

Wizyta u PrezydentaWizyta u PrezydentaWizyta u Prezydenta