Rocznica Powstania Szkoły Mistrzów LOTTO


Szkoła Mistrzów LOTTOSzkoła Mistrzów LOTTO 2 lipca świętowała swoją pierwszą rocznicę. Przez rok działalności udało się stworzyć nowatorski program rozwoju polskich sportowców, którzy pod czujnym okiem swoich Mistrzów zdobywają doświadczenie i nowe umiejętności.

Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski to sportowcy tworzący jeden z dwóch teamów rajdowych w ramach programu Szkoła Mistrzów LOTTO. „Hołek” jest jednym z najbardziej popularnych i znanych polskich kierowców rajdowych. Pod jego czujnym okiem swoje skrzydła rozwija Martin Kaczmarski, który swoją przygodę z Cross Country rozpoczął, jako kibic podczas najważniejszych imprez rajdowych w Polsce. Wielki talent Ucznia przekłada się na owocną współpracę obu zawodników, którzy doskonale rozumieją się w trakcie rajdów, jak i poza nimi. - Kariera Martina rozwija się bardzo dynamicznie, co jest nawet dla mnie sporym zaskoczeniem, bo nie zakładałem aż takiej progresji wyników w dyscyplinie, która bezwzględnie wymaga ogromnej rutyny. Martin stał się bardzo szybkim zawodnikiem, który na poszczególnych etapach może już wygrywać z najlepszymi na świecie - uważa Hołowczyc.

Dla teamu Hołowczyc - Kaczmarski ostatnie miesiące okazały się niezwykle pomyślne. Krzysztof triumfował w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w Rajdach Cross Country, natomiast w Rajdzie Dakar wraz z pilotem Konstantinem Zhiltsovem wywalczył doskonałe 6. miejsce. Z kolei dla Martina niebywałym osiągnięciem jest przesiadka za stery Mini All4Racing, najlepszej obecnie rajdówki, a także możliwość dołączenia do czołowego teamu na świecie X-RAID. Nie można zapomnieć również wspaniałym wyniku w Baja Portalegre (2. miejsce) oraz udanym debiucie w Rajdzie Dakar (9. miejsce). - Z całą pewnością nie udałoby mi się tego wszystkiego osiągnąć bez wsparcia Krzysztofa Hołowczyca. Na każdym kroku podkreślam, że pomoc tego formatu człowieka i kierowcy jest nie do przecenienia - zaznacza Kaczmarski.

Owocna współpraca sportowców z Totalizatorem Sportowym była asumptem do uczynienia kolejnego kroku naprzód w rozwoju polskiego sportu. Do Szkoły Mistrzów LOTTO dołączą dwa nowe zespoły, które będą rozwijać nowatorską filozofię tego programu w żużlu i żeglarstwie.

Pierwszym zespołem, który w tym roku rozpocznie swoją działalność w ramach Szkoły Mistrzów LOTTO jest duet żużlowy Piotr Protasiewicz - Klaudia Szmaj, którzy na co dzień reprezentują barwy Drużynowego Mistrza Polski SPAR Falubazu Zielona Góra. „PePe” to jeden z najbardziej doświadczonych polskich żużlowców, czterokrotny zdobywca Drużynowego Pucharu Świata, Mistrz Świata Juniorów i Mistrz Polski Seniorów. Stanowi świetny wzór do naśladowania dla Klaudii Szmaj, która jako pierwsza kobieta w Polsce zdała licencję żużlową. Młoda zawodniczka jest niezwykle ambitną osobą i ma nadzieję, że dzięki wsparciu swojego Mistrza rozwinie swoje skrzydła na żużlowych torach.

W pionierskim projekcie marki LOTTO swój udział również wezmą żeglarze Roman Paszke i Robert Janecki. Obaj regatowcy są wyjątkowo utalentowani i bez granic oddani swojej pasji, jaką są jachty i morze. Mistrz duetu żeglarskiego posiada olbrzymie doświadczenie, dzięki czemu stanowi doskonały wzór dla swojego podopiecznego, zwycięzcy Mistrzostw Europy w klasie ILC40 na jachcie „MK Cafe”. Robert Janecki stawia sobie ambitne cele, którymi są m.in. start w dwuosobowych okołoziemskich regatach Barcelona World Race oraz udział w samotnym okołoziemskim rejsie Vendée Globe w 2016 roku.

Totalizator Sportowy nie ukrywa, że popularność Szkoły Mistrzów LOTTO sprawia, że w następnych latach do programu dołączą kolejne duety, które wspólnie będą pracować na rzecz rozwoju polskiego sportu.

  • Szkoła Mistrzów LOTTO
  • Szkoła Mistrzów LOTTO
  • Szkoła Mistrzów LOTTO
  • Szkoła Mistrzów LOTTO
  • Szkoła Mistrzów LOTTO