Krzysztof Hołowczyc na podium

Ralli YakkimaW rozegranym w ostatni weekend rosyjskim rajdzie Ralli Yakkima, załoga Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja wygrali w klasie N4. To pierwsze, w pełni zasłużone podium Hołka w tym roku, które potwierdziło jego wysoką formę.

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja wygrali w klasie N4, w zakończonym wczoraj rajdzie Ralli Yakkima, będącego rundą Pucharu Rosji. Ich Mitsubishi Lancer sprawował się bez zarzutu. Po fantastycznej jeździe po lodzie i śniegu, Hołek pokonał w klasie N. groźnego rywala Wladimira Wasiliewa aż o 2.11,3. Nasza załoga ustępowała jedynie Igorowi Bułancewowi, który jechał Mitsubishi Lancerem Evo VIII grupy A. Wszystkie trzy załogi debiutowały w rajdzie, rozgrywanym w mroźnej Karelii.

Najbardziej dramatyczny przebieg miał ostatni OS. Prowadzący do tej pory Wiaczesław Prochorow stracił 4,5 sekundy do Bułancewa na odcinku „Akkaharju 2”, a do mety kolejnej próby, Alho, jechał o niemal 4 minuty dłużej. Bułancew z moskiewskiego ASportu, został nowym liderem rajdu. Naciskający polską załogę Aleksiej Jaskow stracił na OS 10 aż 22 minuty. Dzięki temu Krzysztof Hołowczyc awansował na drugie miejsce. Na końcowym odcinku „Lumivaara” Hołek popisał się, dając koncertowy pokaz jazdy i osiągając drugi czas w generalce.

- Człowiek ma już prawie 5 dych na karku, a oni krzyczą Maładiec! Maładiec! - powiedział Hołowczyc - Rosjanie w szoku, że Polacy toże katajut po sniegie. Trochę nam chłopaki pomogli w tym 2 miejscu, ale spodziewaliśmy się, że jadąc tym tempem raczej któryś coś wykona. Dzięki wszystkim za internetowy doping!

RALLI YAKKIMA
1. Igor Bułancew/Aleksiej Kurnosow (RUS) Mitsubishi Lancer Evo VIII 42.27,7
2. Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja (PL) Mitsubishi Lancer Evo IX +1.28,8 (1. N4)
3. Władimir Wasiliew/Igor Ter-Oganesjanc (RUS) Mitsubishi Lancer Evo IX +3.40,1 (2. N4)
4. Stanisław Utiupin/Jewgienij Zagorodniuk (RUS) Mitsubishi Lancer Evo VII +3.43,8
5. Iwan Mironow/Siergiej Denisow (RUS) Mitsubishi Lancer Evo IX +3.44,0 (3. N4)
6. Andriej Smirnow/Andriej Galkiewicz (RUS) Mitsubishi Lancer Evo X +3.56,0 (4. N4)
7. Aleksandr Mironienko/Siergiej Tałancew (RUS) Mitsubishi Lancer Evo VIII +4.09,2
8. Aleksiej Ostatnin/Andriej Arefiew (RUS) Mitsubishi Lancer Evo VIII +4.30,6
9. Pietr Turkin/Wasilij Mirkotan (RUS) Volkswagen Golf III +4.58,3 (1. 2000H)
10. Jurij Arszanskij/Michaił Soskin (RUS) Subaru Impreza WRX STI +5.11,8


Ralli YakkimaRalli YakkimaRalli Yakkima