Hołowczyc pierwszy na trasie

Baja Poland 2017Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja wyruszą jako pierwsi na trasę sobotniego etapu ORLEN Baja Poland. Hołek uzyskał trzeci czas podczas piątkowego superoesu, ale Kuba Przygoński i Nasser Al-Attiyah wybrali miejsca startowe za Olsztynianinem. Jego Mini John Cooper Works Rally w barwach producenta klocków hamulcowych Breck czekają jutro dwa bardzo długie odcinki specjalne liczące w sumie niemal 432 kilometry.

 

- To była bardzo krótka próba jak na rajdy terenowe, ale nie należała bynajmniej do najłatwiejszych. Popełniłem niewielki błąd na jednym z nawrotów. Hamowałem za późno i musiałem pojechać trochę dłuższą drogą, bardziej na okrągło. Odpowiada nam pierwsza pozycja na stracie do jutrzejszego etapu. Lubimy jechać jako pierwsi mając przed sobą tylko drogę, która nie została wcześniej zniszczona podczas przejazdu kilku aut. Jazda tym samochodem sprawia dużą frajdę więc po prostu pojedziemy „swoje”. Zdaję sobie sprawę z tego, że wsiadłem do rajdówki po rocznej przerwie, ale czuję się bardzo dobrze od strony psychofizycznej i nawet dwa najdłuższe odcinki w rajdzie nie będą stanowiły żadnego problemu. Mam nadzieję, że dokonałem właściwego doboru opon, zdecydowanie bardziej agresywnego niż moi najgroźniejsi rywale. Dobór opon może okazać się kluczem do zwycięstwa w tym rajdzie. Dla mnie zdecydowanie lepiej gdy będzie padał deszcz, bowiem opony które wybrałem powinny dobrze radzić sobie na mokrej nawierzchni. Liczę więc na deszcz. Na ten rajd wybrałem szczególną, mało znaną taktykę: naciskam gaz na starcie i puszczam na mecie – żartował Krzysztof Hołowczyc

Kolejność startowa pierwszej dziesiątki (do sobotniego etapu):

1. Krzysztof Hołowczyc
2. Jakub Przygoński
3. Nasser Al-Attiyah
4. Aron Domżała
5. Bernhard Ten Brinke
6. Vladimir Vasilyev
7. Miroslav Zapletal
8 Jes Munk
9. Marcin Łukaszewski
10. Nicolas Fuchs

ORLEN Baja Poland 2017 to dziewiąta (z jedenastu) runda tegorocznej edycji Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych. Puchar Świata to najwyższy poziom rywalizacji w tej dyscyplinie sportu, w której nie ma mistrzostw świata. Start rajdu nastąpi w piątek, 1 września, o godzinie 16:00, a meta i uroczyste zakończenie w niedzielę, 3 września, o godzinie 14:30. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości  816 km, w tym siedem prób sportowych liczących ponad 496 kilometrów. Kluczowy dla wyników rajdu będzie zapewne dwukrotnie przejeżdżany odcinek specjalny na poligonie wojskowym w okolicach Drawska Pomorskiego o długości blisko 216 kilometrów.

 

Pięć zwycięstw Krzysztof Hołowczyca w Baja Poland:

2010: pilot: Jean-Marc Fortin – Nissan Navarra
2011: pilot: Jean-Marc Fortin – BMW X3 CC
2012: pilot: Filipe Palmeiro – Mini ALL4 Racing
2014: pilot: Xavier Panseri – Mini ALL4 Racing
2015: pilot: Łukasz Kurzeja – Mini ALL4 Racing

 

Start Krzysztofa Hołowczyca w ORLEN Baja Poland 2017 wspierają:

Lumag sp. z o.o. – producent klocków hamulcowych Breck, 
Michelin – 
renomowany producent opon samochodowych, 
K2 -
 lider rynku chemii samochodowej w Polsce.

 

Więcej zdjęć do pobrania: TUTAJ

  • Baja Poland 2017
  • Baja Poland 2017
  • Baja Poland 2017