Hołek z Wiślakiem ruszają na podbój Ameryki

SS5Krzysztof Hołowczyc potwierdził gotowość do startu w amerykańskim rajdzie „100 Acre Wood”. Pierwszy raz zmierzy się z najlepszymi kierowcami z USA. Wkrótce przekonamy się, czy pokona samego Kena Block'a.

Krzysztof Hołowczyc jest w trakcie ustaleń związanych z wyjazdem na zaproszenie Arkadiusza "Arta" Gruszki i Autoklubu Polski w Chicago. Potwierdził, że jest gotów do startu w rajdzie „100 Acre Wood Rally”, organizowanym w Salem, w stanie Missouri. Wielką niespodzianką jest to, że po ponad 10. letniej przerwie ponownie wystartuje w duecie wraz ze swoim przyjacielem i wieloletnim pilotem, Maciejem Wisławskim.

„Z pewnością będzie to coś nowego, coś fajnego” - powiedział Hołowczyc, który cieszy się z perspektywy ponownego występu z Wiślakiem. „Dla mnie to bardzo interesujący start. Zapowiada się fantastyczny rajd!” – dodał Hołek w wywiadzie udzielonym Billowi Wood z amerykańskiego radia THS.

Nasza kultowa, mistrzowska załoga z lat 80- i 90-tych, pojedzie Mitsubishi Lancerem Evo IX klasy Open, udostępnionym przez Arkadiusza Gruszkę. Na starcie pojawią się takie sławy amerykańskiego motorsportu jak David Higgins, Mistrz Kanady Antoine L'Estage, czy wschodząca gwiazda rajdów Leo Urlichich. Być może do walki włączy się też światowa gwiazda teamu Monster Energy - Ken Block, z którym Hołek chętnie zmierzy się na rajdowej trasie. Na liście zgłoszeń jest już 35 załóg. Widnieje tam także nazwisko innego kierowcy z polskim rodowodem - Piotr Fotela, który pojedzie w Subaru klasy Open.

Rajd „100 Acre Wood Rally” odbędzie się w terminie 24-25 lutego. Stanowi on drugą rundę Rally America Championship.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Krzysztofem Hołowczycem dla radia THS.