Hołowczyc zakończy rallycrossowy sezon we Włoszech


RX Lites - Istanbul Park 2015W najbliższy weekend, 17-18 października, odbędzie się ostatnia w tym sezonie runda Pucharu RX Lites. Do walki z najlepszymi ponownie staną zawodnicy Szkoły Mistrzów Lotto, Krzysztof Hołowczyc i jego uczeń Martin Kaczmarski. 

Po całkiem udanym starcie w Turcji, na Instanbul F1 Park, Krzysztof Hołowczyc chce w dobrym stylu zakończyć rywalizacje w serii RX Lites.  Popularny olsztynianin nie ukrywa, że liczy na udanyweekend we Włoszech. 

„ Nie mogę się już doczekać kolejnego startu i trochę żałuję, że to już ostatnia runda w tym roku, bo  wreszcie zaczynam czuć ten sport, łapać jego rytm. W Turcji udało mi się wygrać jeden z biegów i wejść do finału.  Moje ambicje sięgają jednak znacznie wyżej, mam nadzieję, że niebawem zacznę osiągać całkiem  przyzwoite rezultaty. Coraz bardziej odnajduję się w rallycrossie i choć walczę jeszcze o swoje miejsce w szeregu, to sprawia mi to ogromną frajdę. Po kilku naprawdę pechowych rundach mam nadzieję, że we Włoszech szczęście będzie mi sprzyjać i uda mi się zakończyć sezon w dobrym stylu. ”- powiedział przed wylotem do Włoch Krzysztof Hołowczyc. 

Rallycross zawita na włoskim torze Franciacorta International Circuit po raz drugi. Pierwsze zawody odbyły się tam w roku 2014. Franciacorta International Circuit jest głównym torem wyścigowym w północnej części Włoch.

 

PUNKTACJA RX LITES CUP

1. K. Hansen 153 
2. Bryntesson 142 
3. K. Eriksson 139 
4. Hvaal 91 
5. Olofsson 85 
6. Wågø Syversen 66 
7. Hołowczyc 59 
8. Hultgren 55 
9. Kaczmarski 49 
10. O. Eriksson 46