Hołowczyc powalczy o kolejne punkty w Turcji

RX Lites - Barcelona 2015W nadchodzący weekend 3-4 października kibiców rallycrossowych czekają kolejne emocje. Zawodnicy Szkoły Mistrzów Lotto, Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski wystartują w kolejnych zawodach z serii RX Lites, organizowanych na torze F1 - Istanbul Park. 

Po ostatnim pechowym starcie w Barcelonie, Krzysztof Hołowczyc gotowy jest do kolejnej walki. Mimo, że od bardzo groźnie wyglądającego wypadku na torze Circuit de Barcelona-Catalunya minęły niecałe dwa tygodnie popularny olsztynianin zapowiada ostrą walkę aż do samego finału.

„ Wciąż jeszcze trochę dochodzę do siebie po ostatnim bliskim spotkaniu z betonowym murem. Uderzenie było naprawdę silne, choć bywało już  gorzej.  Gdy stoi się na starcie i w żyłach buzuje adrenalina,  nie myśli się już o bólu czy ryzyku.  Moim jedynym zmartwieniem jest samochód. Mechanicy mieli mało czasu na poskładanie go ale wierzę, że sobie poradzą. Najważniejsze, żeby geometria kół była idealna. Wtedy możemy walczyć o finał i wysokie lokaty. Czas w końcu stanąć na pudle.” -skomentował przed startem zawodnik Lotto Team,  Krzysztof Hołowczyc

Rallycross ponownie zagości na torze F1. Pętla będzie liczyła 1300 m. Joker Lap zlokalizowano na zakręcie 3. Do rywalizacji w kategorii RX lites stanie 10 zawodników, w tym nowe twarze. Kolegą Kevina Erikssona w zespole OlsbergsMSE będzie Tom Onslow-Cole, triumfator siedmiu wyścigów BTCC. 28-letni Anglik z Kingston odbierze nagrodę za zwycięstwo w brytyjskim programie RX Talent Search.

Obok Kenijczyka Tejasa Hiraniego, Toksport WRT zgłosił debiutanta w rallycrossie, Khalida al-Suwaidiego. Katarczyk od siedmiu sezonów należy do czołówki rajdowych mistrzostw Bliskiego Wschodu. Jeździ w nich Fiestą RRC i aktualnie zajmuje trzecie miejsce w punktacji. W 2013 był wicemistrzem Kataru.

Zawody World RX of Turkey rozpoczynają się w sobotę o 11.00 od wolnego treningu. O 14.00 ruszają kwalifikacje. Półfinały, a po nich finały zaplanowano w niedzielę od 15.00.